Dolar Almak İçin En Uygun Zaman

Dolar Almak İçin En Uygun Zaman

Yatırım denildiğinde akla ilk gelenler arasında yer alan dolar sahibine iyi gelirler kazandırmaktadır. Yurt dışında oluşan savaşlardan ötürü, özellikle şu sıralar düşüşte olmaktadır. Al sat yapacaklar için bu aralar uygun olmayan dolar, sadece uzun vade de yatırım yapacaklar için almanın tam da zamanı. Altının yükselmesinden etkilenen doların uzun mühlet daha düşüşte olması aşikârdır. Bu durum dolar alımı için iyi bir fırsattır.

Dolar Almanın Avantajları

Savaşların ve altın yükselmesinin sonucunda fiyatı düşüşe veya yerinde saymaya devam eden dolar özellikle şimdilerde iyi bir yatırımdır. Yıl sonuna doğru fiyatı yükselmesi beklenmektedir.  Yatırımcısına zarar etmemekle birlikte kısa vadede kâr oranları da sağlamaktadır. Kuyumculardan alınan dolar daha pahalı olurken, bankalardan alınması halinde daha az ücret ödenmektedir. Şubeden veya internet üzerinden açılan döviz hesabı ile alınan doları faizli sisteme yatırarak daha fazla kâr etmek mümkündür. 

Yatırım Amaçlı Dolar Alınması

Aniden yükselen ve uzun sürede yükselişini koruyan dolar al sat ile ya da bozdurulmadan sahibine gerekli getiriyi sunmaktadır. Bulunması oldukça kolay olan doların döviz bürolarında, bankalardan ve kuyumculardan temin etmek ve bozdurmak mümkündür. Dolar şans oyunu olmadığı için kaybettirmediği gibi uzun zamanda da fiyatı şaha ulaşmaktadır.  Bazen kısa, bazen de uzun vade de kazandırmaktadır. Dolar alınacağı sırada internetten ön araştırma yapılması, sahibine kazançta yardımcı olmaktadır. Dolar grafiğine bakılabilir ve iç savaş durumunu takip etmek yeterli olacaktır.

Dolar Alımı Süreci Nasıl Olmalıdır? Alınması sırasında daha fazla para ödendiği için, satılması zamanında daha az para alındığı için, yüksek düzeyde fiyatı artmadıkça al sat işlemi yapılmamalıdır. Sabırlı olan sahibine her zaman güzel sonuçlar vermektedir. Kâr edilmesi için düşüş zamanını kontrol ederek alınmalı ve zarar edilmemesi için yükselme zamanında bozdurulmalı. Daha fazla getiri için de bankaya faize konulabilir. Sahte dolara denk gelinmemesi için mutlaka satım yerlerinden ve kontrol edilerek alınmalıdır. Küçük ya da büyük para yatırımı fark etmeden güvenli yatırım aracı olan dolar alınabilir. Büyükçe kâr bekleyenler için uzun süreli yatırımlar gözden çıkarılmalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir