Doların Gelecek Seyri Nasıl Olacak?

Doların Gelecek Seyri Nasıl Olacak? 

Güvenilir ve sahibine iyi miktarlarda kazandıran yatırım aracı olan dolar şu sıralar düşüşte, yerinde saymaktadır. Kriz gibi ekonomik nedenlerden dolayı ve iç savaşlardan dolayı bir süredir geri planda beklemektedir ve yerinde saymaktadır. Doların aksine altının birden fiyatının yükselmesi ve halen bu süreci devam ettirmesi dolar da büyük etkiye neden olmaktadır. Yıl sonuna kadar altının yükseleceği, doların biraz daha uzun süreçte yerinde sayacak olması muhtemeldir. Bu yıl yatırımda altın yılı olacak gibi görünüyor.

Dolara Yatırım Yapmak Avantajlı Mı?

Sessizliğini bayadır koruyan dolar özellikle al sat ile yararlı yatırım aracıdır. Şu sıralar düşük olduğu için almanın tam vaktidir. Özellikle uzun yatırım düşünenler için şimdi dolar alımı zamanıdır. Muhtemelen yıl sonunda altın fiyatları düşüşe geçerek, dolar fiyatları tavan yapacaktır. Ekonomik kriz ve iç savaş tamamen geçtiğinde ise devir dolar devri olacak ve fiyatı sahibinin cebini ısıtacaktır.  Dolar’ın alımında sadece yükselmesi beklenmemeli. Banka hesabı açılarak faizli döviz hesabına yatırılması halinde para miktarı katlanmaktadır.

Dolar Nereden ve Nasıl Alınır? 

Küçük veya büyük yatırım farkı olmadan alınan ve belli bir süre sonra az ya da çok sahibine kâr getiren doları birçok yerden temin etmek mümkündür. Türk parası karşılığında veya kredi kartıyla alınabilir. İnternet üzerinden de kişisel banka hesabı aracılığıyla alınır. Kuyumcudan, bankadan, kapalı çarşıda ve döviz bürolarında kolaylıkla alınması mümkündür. Fakat daha az ödeyerek ve sahte dolar alımı olmaması için bankalardan almak daha iyidir. 

Dolar Almak Kâr Sağlar Mı Kısa vade de kâr elde etmek dolar yatırımında biraz zor. Uzun vade yatırımda güzel sonuçlar vermektedir. Eğer fiyatlar sürekli değişip inip çıkıyorsa al sat yaparak daha hızlı kâr elde edilmiş olmaktadır. Özellikle şimdilerde fiyatı hareketsiz olduğu için alımın tam vaktidir. Fiyatı yükselmeden al sat yapılması tamamen zarara girmeye sebep olmaktadır. Doları almadan önce fiyat analizlerini takip etmek oldukça yararlı sonuçlar sağlamaktadır. Değerli yatırım araçlarından biri olan dolar yükselme zamanından önce satılmazsa asla değer kaybetmez üstelik getirisi de iyi oranda olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir